Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > TK stwierdził, że przepisy ustawy o jawności majątków rodzin polityków są..…
Manecki
Manecki - Superbojownik · 1 miesiąc temu
...niezgodne z konstytucją. ¯\_(ツ)_/¯

No, można dalej spać spokojnie w obozie władzy.

--
Robię dobrze.

Servin
Złość?

--

zmechu
zmechu - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@Servin Jeżeli dobrze rozumiem...
- Dzień dobry, Panie Pośle proszę o uaktualnienie oświadczenia majątkowego.
- Sp*erdalaj!
- ...
- ...
https://www.youtube.com/watch?v=XUmKlbGertk

Xanthus
O ile dobrze przeczytałem, to chodzi o oświadczenia majątkowe DZIECI polityków ...
Ktoś wie jak ze współmałżonkami???

Servin
Raczej:

- Żono premiera, poka poka co masz w pordminetce, bo mąż wygląda na biedniejszego od forumek na HaPe...
- Sp*erdalaj!
- ...
- ...

https://youtu.be/XUmKlbGertk

--

Manecki
Manecki - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@Xanthus
... premier, ministrowie, posłowie, europosłowie, senatorowie, prezesi Trybunału Konstytucyjnego, Naczelnego Sądu Administracyjnego i Sądu Najwyższego, a także osoby stojące na czele innych instytucji państwowych będą zobowiązani do umieszczania w oświadczeniu majątkowym informacji o majątku osobistym małżonków, dzieci i osób pozostających we wspólnym pożyciu.

https://tvn24.pl/polska/jawnosc-majatkow-rodzin-politykow-jest-wyrok-trybunalu-konstytucyjnego-5501763

--
Robię dobrze.

Xanthus
@Manecki Dzięki.
Ostatnio edytowany: 2021-11-25 14:35:07

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
madman159 - Superbojownik · 1 miesiąc temu
Najpier wrzeszczeliscie KONSTYTUCJA a ostatno z żadnym wyrokiem trybunału KONSTYTUCYJNEGO się nie zgadzacie. O chuj wam chodzi


https://youtu.be/XUmKlbGertk

Maciek_Cherokee
Maciek_Cherokee - Aspirant Najmłodszy Maciek_Sklerotee · 1 miesiąc temu
@madman159 a mamy jakiś legalny Trybunał Konstytucyjny?
Trybunał Przyłębskiej nie jest Trybunałem Konstytucyjnym

--

nevya
@Manecki , w sumie to nie ma w tym niczego niezwykłego, dość prawdopodobne, że każdy inny sąd orzekłby podobnie. Nawet jeżeli coś wydaje się słuszne, to jednak prawo jest prawo, a prawo jest ślepe. A tu nawet przepis jest wątpliwie słuszny. Z jakiej racji rodzic ma odpowiadać pośrednio za majątek dzieci albo czemu dzieci mają ponosić konsekwencje za swojego rodzica? Być może dziecko uczciwie para się jakimś nielegalnym procederem, nie angażując w niego rodziców, a tu nagle musi wszystko pokazywać. Może rodzice nawet nie wiedzą z czego dziecko się utrzymuje, a tu nagle brane jest na świecznik. Pomijam już, że relacje nie zawsze są na tyle bliskie żeby to było możliwe - niekiedy dzieci zrywają kontakt z rodzicami, szczególnie jeśli ci są złymi ludźmi. A w świecie polityki to bardzo prawdopodobne

Śledząc politykę PiS zauważyć można, że lewe interesy nie ograniczają się do dzieci, a obejmują braci, wujków i inne kuzynostwo. Wyobrażacie sobie, że macie głupkowatego kuzyna, który nigdy nie pracował i jest chamem i prostakiem, więc go nigdy nie lubiliście, a on dostaje się do sejmu i później puk, puk, pokażcie całej Polsce co macie, a jak nie to kara? No właśnie. Więc choćby to było słuszne, to nie dziwi mnie, że jakieś fundamentalne prawo na to nie zezwala.

No i ostatecznie taką ustawę wymyślił sam PiS*, więc tym bardziej nie ma tu kontrowersji, że jakoś sobie pomogli, bo mogli po prostu tej ustawy nie procedować.

*A tak naprawdę to nie PiS, tylko z tego co kojarzę, to wymaganiem Kukiza było, żeby wprowadzić taką ustawę Wyruchany bez mydła, ciekawe co teraz opowie, bo już chyba tak się zeszmacił, że pewnie łyknie to bez popity i powie "skoro sąd tak stwierdził..."

No i ciekawy case w kontekście dalszych losów PiSu. Myślicie, że pojawią się kolejne ustawy-zarzutki, gdzie PiS będzie udawał "zobaczcie jacy jesteśmy uczciwi, zobaczcie jakie sobie ograniczenia nakładamy", a później Duda zawetuje, sąd przyklepie, emeryci zachwyceni, słupki wysokie, servin kupuje bilet powrotny, a żyćko toczy się tak jak toczyło?

Mefi357
Mefi357 - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@madman159 ile teraz płaci PiS za wpis? 60 groszy czy stawki skoczyły?

--
Przyjedź na SPOTa Wpadnij na Tygodniówkę

zmechu
zmechu - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@nevya a mi to się podoba, dzięki temu co roku mogę zapytać żony 1) czy ma coś przede mną do ukrycia, b) czy ma jakieś lewe interesy albo faceta na boku.

Nie żebym się tym interesował, ale muszę to wpisać do oświadczenia

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@nevya chyba nie do końca zrozumiałeś orzeczenie, bo nie ma mowy o karaniu Ciebie za kuzyna prostaka - to kuzyn prostak miał być karany za to że odpala Tobie lewą kasę albo transferuje do Ciebie majątek nabyty w drodze korupcyjnej, a oświadczenie miało na celu ułatwiać ujawnienie takich transferów (nie żebym wierzył w taką bajkę)
druga strona medalu jest taka, że nawet skarga Paulińska nie pomaga, gdy nie wiadomo do kogo skorumpowany majątek wytransferował
a brzeg to właśnie prawo i niemożność karania za czyny pozostające poza kontrolą karanego - bo możesz przecież kuzynowi prostakowi podać nieprawdziwe dane, bo go nie lubisz i przy kontroli leci ze stanowiska
PS wychodzi że bez AI lub jakiej instancji niezaangażowanej w kontekst (czyli regulowane sprawy) żadna władza bez korupcji nie jest możliwa do zrealizowania (a nawet AI może zostać skorumpowana na starcie)
Ostatnio edytowany: 2021-11-25 15:11:46

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda

nevya
@Krzychpl , no ja tylko hipotetycznie założyłem, że jest jakiś sposób egzekucji takiego oświadczenia. No bo przecież i syn i kuzyn mogą powiedzieć "co mnie to obchodzi, nie chcę niczego pokazywać" - i co dalej? Dlatego nie ma to sensu.

Manecki
Manecki - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@nevya
No czy ja wiem...
Oczywiście, dzieci nie powinny odpowiadać za czyny złodzieja ojca. Jeśli zarabiają uczciwie i są w stanie to udowodnić, to nie mają się czego bać. Ale jeśli wzbogaciły się na przestępstwach ojca? To akurat nie jest chyba tak trudno ustalić. Jeśli ojciec przepisał dobytek, z którego ni jak nie jest w stanie się wytłumaczyć, na żonę, dzieci czy głupiego wujka, lub głupi wujek przepisał na brata, to chyba obdarowany zdaje sobie sprawę, że to wałek.
Jeśli taki polityk wykazuje, że był w stanie zarobić określoną sumę i w tym samym czasie przepisał na rodzinę 10 razy tyle, to ma być bezkarny?

Oczywiście nasi politycy zawsze mają wytłumaczenie, że to nagonka polityczna i próba zdestabilizowania państwa.

Jakoś konfiskata rozszerzona obowiązuje również wobec osób trzecich, którym sprawca przestępstwa przekazał mienie. I tu nie ma przeciwskazań konstytucyjnych.

Kukiz pchał ustawę. Dla zamydlenia oczu uchwalili ale dziwnym trafem zaraz po tym, Adrian skierował do TK - przypadek?

Najbardziej cieszy się chyba Obajtek


--
Robię dobrze.

czary_mary
czary_mary - Superbojownik · 1 miesiąc temu

" Mam! Wchodzimy na bezczelnego w biały dzień..." (Vabank)

--
Pobiliśmy stalinowców, pobijemy i pisowców.

czary_mary
czary_mary - Superbojownik · 1 miesiąc temu

--
Pobiliśmy stalinowców, pobijemy i pisowców.

tamquamleorugiens
@Maciek_Cherokee Narobisz sobie kłopotów kolego. Czyżbyś zapomniał, że nie wolno mówić, że Trybunał Konstytucyjny to Trybunał Przyłębskiej? Tak samo jak nie wolno mówić, że ordo iuris to opłacani przez kreml fundamentaliści?

--
Darmowe cycuszki!!! NOM NOM NOM!!!

Liiina
@czary_mary - dopiero co proponowałam to dzisiejszego ranka

https://joemonster.org/phorum/read.php?f=15&t=2789423

--
Tylko w bajkach i w marzeniach dziewczynek książę podjeżdża majestatycznie na białym koniu - w prawdziwym życiu koń albo się potknie, albo zes*ra

Lesio5
Lesio5 - Superbojownik · 1 miesiąc temu
Proszę nie nazywać tego kucharskiego kącika Trybunałem Konstytucyjnym. Jego obecna prawidłowa nazwa to Trybunał Niekonstytucyjny.

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
madman159 - Superbojownik · 1 miesiąc temu
KONSTYTUCJA!!!

skijlen
skijlen - Gastrofazor · 1 miesiąc temu
@Lesio5 to nie jest trybunał i nie jest konstytucyjny. To kabarecik. Tylko dlaczego mi nie do śmiechu?

--
46&2

Xanthus
@Manecki "Konfiskata rozszerzona" obowiązuje ... na razie ;) Bo to "nasi" decydują komu i co konfiskować. Poczekaj kilka lat aż się świńskie ryje u koryta zmienią ... ;)

Colinek_szczecin
@Mefi357 poza sezonem wyborczym nie placa, ale trzeba sobie jakos wyrobic doswiadczenie i screeny. Jak bedzie znowu rekrutacja, kto lepsze gownoburze wywolal i wiecej bzdur nagadal, dostaje lepsza stawke
Ostatnio edytowany: 2021-11-25 17:47:12

--
All that's left are me & the other pissed-off cockroach motherfuckers.

nevya
@Manecki , tylko że prawo to nie "no jak nie nakradł to niech pokaże co ma" no i dotyczy wszystkich mniej więcej po równo. Dlatego jeśli dziecko polityka ma być zobowiązane do spowiadania się to powinno to dotyczyć wszystkich obywateli. Jeśli jednak obywatele cenią sobie prywatność to dotyczy ona również rodzin polityków. Samych polityków nie, bo decydują o sobie i znają procedury. Dziecko ani rodzina nie decydują o tym, że ktoś pójdzie do polityki.

waldek52
waldek52 - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@Xanthus Wyrok pseudotrybunału tak sformułowano, że nie można usunąć z ustawy wątpliwych przepisów tylko unieważnić trzeba ustawę w całości łącznie z wymogiem ujawniania majątków przez samych polityków.
Tylko to przecież było celem całego tego cyrku.
Koledzy prawnicy lepiej Ci to uzasadnią.

--
Nie lubię siebie sam. Za dobrze siebie znam (J.Sztaudynger)

Manecki
Manecki - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@nevya
No nie. Skoro decydujesz się być politykiem, posłem czy innym osłem, masz przywileje ale też godzisz się z pewnymi obowiązkami, które na Ciebie spadają, między innymi jawność majątku Twojego i bliskich. Omawiasz sprawę z rodziną i decydujesz się lub nie. Nikt Cię nie zmusza do wzięcia tej fuchy. Jeśli jesteś uczciwy - nie masz się czego bać. Właśnie po to, są oświadczenia majątkowe, by zapobiec korupcji i nieuczciwości osób, które są publiczne i mają być (w teorii) przykładem. Niestety, zgadzam się, że czasem dzieci takich osób cierpią przez głupotę swoich rodziców ale powinny mieć pretensje do nich.
W pewnym sensie dotyczy to wszystkich obywateli ale w mniej jawny sposób. Jeśli "zwykły" obywatel kradnie, to jego otoczenie - rodzina - jest sprawdzana pod kątem czerpania korzyści z procederu głowy rodziny.
Dobrze wiesz, że żonglowanie majątkiem po rodzinie, to typowy sposób na ukrycie lewych dochodów. Później tłumaczenie, że to nie moje tylko żony albo dziecka. A żona nigdy nie pracowała a syn ma najmniejszą krajową na rękę.

Jak twoim zdaniem zweryfikować takie osoby bez możliwości sprawdzenia czy jego majątek (i ten przepisany na rodzinę) jest z uczciwej pracy? Jak masz lepszy pomysł może ktoś wysłucha.

--
Robię dobrze.

Yoop
Yoop - Superbojownik · 1 miesiąc temu
Akurat ten wyrok nie dziwi i chyba nawet prawdziwy trybunał by tak orzekł, bo nie powinno się ponosić konsekwencji za "dziadka w Wehrmachcie". Zresztą wiele osób mówiło, od razu, że te dzieci i inne osoby dopisali tam specjalnie, żeby TK mógł to z czystym sumieniem uwalić. I to jest bardzo dobre rozwiązanie, bo dzięki temu burżuje w rodzaju Pinokia mogą nadal ukrywać fortunę, po drugie rząd może powiedzieć że bardzo chce walczyć z nepotyzmem ale konstytucja nie pozwala i wreszcie można po raz kolejny zrobić idiotę ze sprzedajnej szmaty. Idealne rozwiązanie.

Peppone
@Manecki - rodzina może być skonfliktowana i jeden z drugim krewny może zwyczajnie nie powiedzieć politykowi, co ma i skąd to ma.
Weź jeszcze do tego rodzinę poza Polską.
Albo taki przypadek, że np. ojciec się rozwiódł z matką, gdzieś zniknął, nie wiadomo, jak mu się życie potoczyło i ile masz na przykład przyrodniego rodzeństwa.
Przykłady można mnożyć.


--
Pracuj u podstaw. Zaminuj fundamenty systemu. Wszelkie prawa do treści wrzutów zastrzeżone
Nie namawiam do łamania prawa. Namawiam do zmiany konstytucji tak, aby pewne czyny stały się legalne.

pies_kaflowy
Trybunał kuchenny, a magister kucharka wydała danie dla pisdzielców.

Dziękuję, do widzenia.

--
Forum > Hyde Park V > TK stwierdził, że przepisy ustawy o jawności majątków rodzin polityków są..…
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj