Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > Alienacja rodzicielska
czambeee
czambeee - Superbojownik · 1 miesiąc temu
https://www.facebook.com/104634494405960/videos/402841931291009/

Wyemitowany w dniu 7.10.2021 program TVP3 Poznań "Medycyna i Ty", w którym dyplomowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie psychiatrii, psychologii klinicznej, psychoterapii i pedagogiki oraz członkowie naszego Stowarzyszenia - rodzice, którzy od lat wraz ze swoimi dziećmi doświadczają przemocy emocjonalnej i psychicznej przedstawiają problem przemocy Alienacji Rodzicielskiej i jej wpływu na zdrowie zarówno dziecka, jak i rodzica.

--
przejebane przejebane pora łączyć się z Szatanem

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
oHjoeiJa - Superbojowniczka · 1 miesiąc temu
@czambeee
Możesz wyjaśnić termin "alienacja rodzicielska"? Ale nie jak w podręczniku psychologii. Mam problem ze zidentyfikowaniem zjawiska.

Djbanan
@oHjoeiJa To całe spektrum od drobnych żartów po straszenie drugim rodzicem. Generalnie znęcanie się psychiczne nad członkiem rodziny.

--

jabba_the_hutt
Żona to nie rodzina.

--
https://dn.ht/picklecat/

czambeee
czambeee - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@oHjoeiJa czyli uniemożliwianie spotkań jednego rodzica z dzieckiem, oczernianie jednego rodzica przez drugiego. W oczach dziecka rodzic, który nie jest 'rodzicem wiodącym' jest tym gorszym. Wchodzi w grę manipulowanie dzieckiem i pranie mózgu. Dziecko widzi wówczas, że tylko ten rodzic, z którym mieszka jest wartościowy. Jest to po prostu przemoc psychiczną wobec dziecka. Jest to zemsta rodzica, a najłatwiej grać dzieckiem, które jest małe i nie ma pełnego obrazu sytuacji.
Ostatnio edytowany: 2021-10-17 20:59:03

--
przejebane przejebane pora łączyć się z Szatanem

pies_kaflowy
@czambeee Dowód na to, że posiadanie potomstwa powinno być przywilejem potwierdzonym badaniami psychologicznymi. Najdurniejsi są rodzice po rozwodach, którzy chcąc odegrać się na byłym małżonku robią ogromną krzywdę dzieciom. Najpaskudniejsze jest to, że robią to najczęściej matki z dziką premedytacją. Matki, które dookoła trąbią jak to się dla dzieci poświęcają, niszczą własnym dzieciom psychikę, przy wydatnym udziale państwowych instytucji typu RODK kurwa jego jebana w dupę mać!!!!

Dziękuję, do widzenia.
Ostatnio edytowany: 2021-10-18 09:20:10

--

czambeee
czambeee - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@pies_kaflowy praktycznie 99% to są matki. Za nic mają wyroki Sądów. Śmieją się w twarz bo matce nic nie można zrobić. Gdy ojciec spóźnił się z alimentami to od razu nasyłają komornika. Niestety tak jest. To jest jakaś wyimaginowana zemsta chorych psychicznie bab.

--
przejebane przejebane pora łączyć się z Szatanem

Fiol78
Fiol78 - Cesarz Narzekalni · 1 miesiąc temu
Jestem za tym żeby opodatkować posiadanie dzieci!

--
Od narzekania boli głowa i rozwolnienie gwarantowane!

dzil
dzil - Bojowniczka · 1 miesiąc temu
@Fiol78 Wydatki na dzieci można w pewnym sensie traktować jako spory podatek. A potencjalne zyski, majaczące mgliście gdzieś w oddalonej przyszłości, są bardzo niepewne

--
la palabra no muerde

Fiol78
Fiol78 - Cesarz Narzekalni · 1 miesiąc temu
@dzil Wydatki sradatki, ale na żłobki, przedszkola, szkoły i opiekę medyczną łożą wszyscy podatnicy. Jak ktoś ma kaprys przedłużenia swoich genów to niech płaci. Najlepiej jakieś pięć stówek miesięcznie za bombelka!

--
Od narzekania boli głowa i rozwolnienie gwarantowane!

madzialena82
madzialena82 - Superbojowniczka · 1 miesiąc temu
@Fiol78 Twoi rodzice niech zapłacą pierwsi za przywilej posiadania bombelka. Cóż tego, że wstecznie? Był bombelek? Był.


Ale jak to 99% to kobiety? Przecież na świecie nie ma nierówności związanych z płciami, a jeśli któraś z kobiet taką wskaże, to jest niedoruchaną feministką. C'nie banan?
Ostatnio edytowany: 2021-10-18 11:10:48

--
Þetta reddast

dzil
dzil - Bojowniczka · 1 miesiąc temu
@Fiol78 Fakt, powszechna, darmowa i w dodatku obowiązkowa edukacja, to straszne marnotrawstwo. I powinno się skończyć z publicznymi żłobkami i przedszkolami. Wyrodne matki powinny siedzieć w domach, a nie do pracy sobie chodzić.

Edit: zapomniałam dopisać, że jak odchowają bombelki tak do 7 lat, to do fabryk darmozjady.
Ostatnio edytowany: 2021-10-18 11:25:58

--
la palabra no muerde

Peppone
Orzeszku włoski niesolony, taki fajny potencjał na gównoburzę, a ja nie mam czasu :/


--
Pracuj u podstaw. Zaminuj fundamenty systemu. Wszelkie prawa do treści wrzutów zastrzeżone
Nie namawiam do łamania prawa. Namawiam do zmiany konstytucji tak, aby pewne czyny stały się legalne.

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@Peppone kto soli orzech włoski ;D żeby trzeba było rozróżniać?

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda

madzialena82
madzialena82 - Superbojowniczka · 1 miesiąc temu
@dzil ale dlaczego matki? Będą siedzieć w domach, to się zbyt zwiążą z dziećmi, podczas gdy tatusiowie będą mniej czasu spędzać z pociechami, bo będą pracować. Nie pogłębiajmy alienacji.

--
Þetta reddast

Djbanan
@madzialena82 Kurczę, jeszcze nikogo nie nazwałem niedoruchaną feministką, możesz być pierwsza ale musisz wykazać, że bardzo Ci na tym zależy.

@czambeee Wiem, że to dla Ciebie słabe pocieszenie ale jak na początku alienatorki wykorzystują ułomność naszych przepisów, wysrywając się na prawa drugiego rodzica, a właściwie brak możliwości egzekucji tych praw, tak na końcu te same prawo daje im w kość.
Praktycznie zawsze rodzic alienujący kończy w środku dupy. Dzieci doświadczające alienacji prędzej czy później odwracają się od tego rodzica i tu także mamy pełną paletę - od niechęci po nienawiść za wyrządzoną krzywdę. I tu właśnie alienatorki dostają w pysk prawem, którym wcześniej sobie dupę podcierały. Teraz to one mogą sobie dzwonić do bólu na policję, że drugi rodzic aktualnie nie ma terminu kontaktów, a dzieci są u niego. Policjanci widzą w ZDSie, wszystkie wcześniejsze interwencje rodzica alienowanego więc trochę mają w dupie takie zgłoszenia.

To oczywiście nie rozwiązuje problemu i nie ma możliwości, żeby się przed tym ustrzec.
Tak długo jak w naszym prawie alienacja nie będzie usankcjonowana jako przestępstwo, nie pozbędziemy się problemu. Dziś sądy mają to w dupie, adwokaci instruują alienatorki co robić, a policja jedzie na wezwanie, bo musi (choć czasem trzeba im przypomnieć o ich obowiązkach).

Jeśli komuś przyszłoby do głowy poinformować mnie, ze jest coś takiego jak egzekucja kontaktów, to powiem tyle: Gdybym wtedy, gdy pisałem Wam na forum, włożył wniosek o egzekucję to sprawa zakończyłaby się za siedem miesięcy czyli w maju 2022, a ponieważ mieliśmy pandemię i reformę należy doliczyć dodatkowe pół roku.

--

dzil
dzil - Bojowniczka · 1 miesiąc temu
@Djbanan Temat alienacji rodzicielskiej nie jest taki prosty i łatwy, żeby można było usankcjonować ją jak o przestępstwo IMO. Nawet nie wyobrażam sobie, jak trudna jest sytuacja rodzica, który nie jest dopuszczony do udziału w wychowaniu własnego dziecka. A i nie bardzo rozumiem, po co jedna strona krzywdzi własne dzieci, odbierając im drugiego rodzica, a jednocześnie bierze sobie na głowę cały ciężar wychowania. Z drugiej strony, to nie zawsze tak jest, że utrudnianie kontaktów wynika z zemsty na drugim rodzicu. Często jest to działanie dla dobra dziecka, a czasem jedyna możliwość jego ochrony. (Woody Allen również się na alienację rodzicielską powoływał).
Są jeszcze inne przejawy alienacji rodzicielskiej. Dobrowolna rezygnacja z kontaktów. Kilka z mojego bliskiego otoczenia: np. tato znika z dnia na dzień (wyprowadza się do innego miasta), bo się zakochał. I go nie ma. Chłopcy 7 i 8 lat, są w szoku. Od dwóch lat nie potrafią się pozbierać. Inny wyjechał za granicę, do pracy. Najpierw przyjeżdżał często, potem coraz rzadziej, teraz, jak przyjeżdża, to nawet nie odwiedza syna i żony, bo ma ważniejsze sprawy. Kolejny przypadek, małżeństwo po rozwodzie (przyczyna - alkohol). Ojciec ma zasądzone kontakty z małoletnimi dziećmi kilka łikendów w miesiącu. I dzieci spędzają te łikendy, ale z babcią, bo tato w tym czasie przeważnie śpi w drugim pokoju nawalony. Siedzą w domu i oglądają bajki, całymi dniami, a matka nie może nic zrobić, bo są pod opieką przecież.

"Tak długo jak w naszym prawie alienacja nie będzie usankcjonowana jako przestępstwo, nie pozbędziemy się problemu." Myślę, że problem jest zbyt złożony, aby dało się go tak łatwo rozwiązać.

--
la palabra no muerde

Djbanan
@dzil Mylisz podstawowe pojęcia. Celowe krzywdzenie dziecka mające na celu odcięcie go od drugiego rodzica to zupełnie co innego niż dobrowolna rezygnacja z kontaktów. Dwie różne sprawy.

"Często jest to działanie dla dobra dziecka" - Nie. To najczęstsza wymówka, która z rzeczywistością nie ma nic wspólnego, to min. instrukcje adwokatów, o których pisałem wcześniej. Z resztą tu sprawa jest usankcjonowania. Od marca 2020 nie potrzeba nawet sądów, wystarczy funkcjonariusz na miejscu, w czasie interwencji. Może on nakazać zakaz zbliżania się do miejsca zamieszkania (sic!).

Sprawę można i to bardzo łatwo usankcjonować wzorując się na prawie zachodnim, tam czyn ten podpada pod paragraf tożsamy z naszym Art. 207. KK. Niestety nasz KRiO jest wzorowany na radzieckim z 1965r.

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
mayauel - Bojowniczka · 1 miesiąc temu
@dzil będąc świadkiem kilku rozwodów, nie spotkałam się z tym, aby rodzic dominujący w opiece robił coś dla dobra dziecka. I niestety, najczęściej są to kobiety zaślepione swoim bólem, urażoną dumą i całym zestawem negatywnych emocji z tym związanych. Nawet jeśli wina była po ich stronie, albo bezpośrednio przyczyniły się do jego rozpadu.
Mimo wszystko to, co dzieje się między rodzicami nie powinno mieć wpływu na dzieci. Rodzic nie powinien wylewać swoich smutków i problemów na dziecko, ani leczyć swojego ego zastępując eksmałżonka dzieckiem. Jednak ani sądy, ani pozostali członkowie procesów rozwodowych nie zwracają uwagi na dobro dziecka. Wycierają sobie twarz tym hasłem.
Może trzeba inaczej podejść do zawierania małżeństw, aby osoby były bardziej świadome, na co się piszą, jak sobie radzić z trudnościami... Nie wiem, smutne to. Mimo wszystko cały czas wydaje mi się że jest to brakiem edukacji, otwartości na drugą osobę, pewnych podstaw z dziedziny psychologii, aby dać tym ludziom większą samoświadomość. Aby nie krzywdzili później innych, a najbardziej swoich dzieci.

Jez_z_lasu
@mayauel

Bo w związki wchodzi się kochając drugą osobę, a nie uczucie miłości (albo swoje wyobrażenie o drugiej osobie). Inaczej jest to pogardą. Błędem (do którego potem wstyd się przyznać przed swoją psychiką).

edit. tak samo z dziećmi. przyjmuje się je z miłością do przyszłego człowieka, a nie uczucia posiadania dziecka
Ostatnio edytowany: 2021-10-20 22:27:58

--
"...Nie wiem nawet czy chcę na ziemię zejść. Tu gdzie ciężko złapać tlen oddychamy już codziennie, ej" "If nothing saves us from death, may love at least save us from life". Azathanai

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
mayauel - Bojowniczka · 1 miesiąc temu
@Jez_z_lasu to o czym piszesz jest prawdziwe, tyle tylko że puste. Wyjaśnij nastolatkowi co to jest zakochanie i czym różni się od miłości. Każdemu się wydaje że to wie i rozpoznaje, najbardziej tym zauroczonym ;)

Jez_z_lasu
@mayauel
Nie będę nikogo uczył banałów. I nie jest to puste. Nie każdy musi też tego chcieć. Nie każdy musi się uczyć. Nie każdy musi lubić teatr, książki, sztukę.

--
"...Nie wiem nawet czy chcę na ziemię zejść. Tu gdzie ciężko złapać tlen oddychamy już codziennie, ej" "If nothing saves us from death, may love at least save us from life". Azathanai

madzialena82
madzialena82 - Superbojowniczka · 1 miesiąc temu
Kolejna porcja truizmów z lasu

--
Þetta reddast

Jez_z_lasu
Banałów. Truizmów. Wyświechtanych prawd Zadziwiające jak połowa ludzi zdaje się za mało rozgarnięta lub za słaba żeby to pojąć :|

--
"...Nie wiem nawet czy chcę na ziemię zejść. Tu gdzie ciężko złapać tlen oddychamy już codziennie, ej" "If nothing saves us from death, may love at least save us from life". Azathanai
Forum > Hyde Park V > Alienacja rodzicielska
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj