Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > A już było tak dobrze... Ale "wolne sądy" nie pozwolą rozpędzić s…
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
RotS - Superbojownik · 3 miesiące temu
https://www.money.pl/gospodarka/sad-turow-ma-wstrzymac-wydobycie-jest-odpowiedz-z-rzadu-6906179759393760a.html

No i tak, "wolne sądy" postanowiły zrobić na złość rządowi i nakazać zamknięcie Turowa, gdyż uwaga ta jedna kopalnia zagraża środowisku, a 10 innych i większych znajdujących się w Czechach i Niemczech - oczywiście nie. Jeśli ktoś nadal uważa, że Sądy mają być niezależne od rozumu to niech dalej popiera te wszystkie Iustitie i ich klony. No i zapomnijmy o atomie bo "niezależne" sądy na to nie pozwolą. A nie pozwolą, bo niemiecki lobbing na to nie pozwoli.
No i teraz już wiecie, dlaczego w Niemczech sędziów mianują politycy. Bo żaden sędzia nie sprzeciwi się strategicznym zamierzeniom tysiącletniej Rzeszy. I wiecie po co Niemcom wpływanie na Polskę poprzez TSUE (do wyroków której sami się nie stosują) i trąbienie jak to Polska nie jest państwem praworządnym? Czy jeszcze nie wiecie?

I wy się dziwicie, że pomimo tego antypisowskiego wrzasku i wielkich manifestacji ci głupi ludzie nie chcą głosować na PO...

pies_kaflowy
@RotS Nie rozpędzaj się tak. Ten pojebany rząd wydał zezwolenie na dalsze/szersze wydobycie niezgodnie z prawe. Co miał zrobić sąd?
To tyczy nie tylko Turowa.
Spółkom górniczym pozwolono na pominięcie procedury oceny oddziaływania na środowisko, której częścią są konsultacje społeczne. A dla Turowa wiosną 2021 r., koncesja została przedłużona aż do 2044 r. Decyzja zapadła dosłownie na kilka dni przed wejściem w życie nowelizacji ustawy o ochronie środowiska. I to pomimo niezakończonej procedury oceny oddziaływania kopalń na środowisko.

--

acecorp
acecorp - Superbojownik · 3 miesiące temu
@RotS

No niestety, niektórzy ludzie nie rozumieją, że prawo jest po to by go przestrzegać a nie podchodzić do tego w sposób "to jest raczej spoko, więc tak zróbmy" zamiast przestrzegać przepisów ustanowionych po to, by później nie było sytuacji, że "może wyglądało to spoko, ale nie sprawdziliśmy tego, że może to uśmiercić x populacji y więc sorry, przepraszamy ale chcieliśmy dobrze".

I ci sami ludzie nie zdają sobie sprawy, że to nie sąd tworzy przepisy i zamiast domagać się od ustawodawców zmian tych przepisów, to mają pretensje do sądów, które tylko mówią, że ktoś coś zjebał i zrobił niezgodnie z przepisami prawa.

Servin
Niech ci głupi ludzie nie głosują na PO Na złość babci niech odmrożą sobie chuje

--
A na HaPe to jeszcze tylko nasrać na środku.

nevya
@RotS , no jak czytam takie komentarze to mnie nie dziwi, że ludzie wybierają pis, skoro gdy pis coś spierdoli to widzą tylko Niemców

Aha, na co nam wolne sądy (w urojeniach zależne od Niemców) skoro możemy mieć takie uzależnione od rządów z tendencja do rozmontowywania demokracji? Będzie lepiej
Ostatnio edytowany: 2023-06-07 10:20:59

Peppone
Niemcy i Czesi, jak bronią swoich kopalni, to potrafią napisać pod to odpowiednie prawo. Pisopaci nie potrafią i muszą się ratować demolką sądów.
I gdyby chodziło tylko o ratowanie dupy władzy w sprawie Turowa, to pies to kaflował. Ale to nie jest jedyny ani nawet najpoważniejszy wykwit pisowskiego podejścia do praworządności (Falandysz już dawno robi za turbinkę), zatem takie stowarzyszenia jak Iustitia i jej klony są bardziej potrzebne, niż pis i przybudówki.


--
Pracuj u podstaw. Zaminuj fundamenty systemu. Wszelkie prawa do treści wrzutów zastrzeżone
Nie namawiam do łamania prawa. Namawiam do zmiany konstytucji tak, aby pewne czyny stały się legalne.
No shitlings, no cry! Postaw mi kawę na buycoffee.to

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
RotS - Superbojownik · 3 miesiące temu
@acecorp @Peppone Niemcy nie mają z tym problemu. Jest stan wyższej konieczności, racja stanu i kropka. Angela Merkel złamała unijne prawo imigracyjne po wielokroć i jeszcze strofowała Węgry, które tego prawa chciały przestrzegać. U nas już by wszyscy darli się o trybunale stanu, a w Niemczech nikomu poważnemu nie przychodzi to do głowy. Ani mediom, ani sądom. Media publiczne i prywatne mają wdrukowaną niemiecką rację stanu, a sędziowie są mianowani przez polityków i mając wdrukowane to samo to jeszcze są zależni od nominacji politycznych. Po prostu prawo prawem, ale ważniejsza jest racja stanu i jedziemy dalej.

acecorp
acecorp - Superbojownik · 3 miesiące temu
@RotS

ale porównujesz dwie odmienne sprawy, skoro w niemczech działa też taka kopalnia to czy tam też coś wbrew prawu było?

k0curek
k0curek - Superbojownik · 3 miesiące temu
@RotS

Mówisz o "stanie wyższej konieczności ustawodawczej" czy o jakimś innym stanie?

Możesz rozwinąć temat?

Peppone
@RotS - między powoływaniem a odwoływaniem przez polityków jest taka różnica jak między poczęciem a aborcją. W PL sędzia może być zawieszony, odwołany, sflekowany przez polityczne pacynki, jeżeli wyda wyrok nie po myśli władzy.
A skoro Niemcy potrafią tak zadbać o swoją rację stanu, że ich nikt nie jest w stanie ruszyć i żadnych kar nie płacą, to jak pisopaci nie potrafią, to niech się za to nie zabierają.


--
Pracuj u podstaw. Zaminuj fundamenty systemu. Wszelkie prawa do treści wrzutów zastrzeżone
Nie namawiam do łamania prawa. Namawiam do zmiany konstytucji tak, aby pewne czyny stały się legalne.
No shitlings, no cry! Postaw mi kawę na buycoffee.to

Servin
@RotS w Niemczech tak jest, a w cywilizowanym UK tak nie ma. O Kryste Panie! Zero racji stanu!!

--
A na HaPe to jeszcze tylko nasrać na środku.

acecorp
acecorp - Superbojownik · 3 miesiące temu
@Servin

tym bardziej, że rację stanu by wartało jakoś uzasadnić a nie tylko napisać "racja stanu"

masakitt
masakitt - Superbojowniczka · 3 miesiące temu
" Nie trzeba wykonywać wyroku, bo wyrok sądu, który nie bierze pod uwagę interesu Polaków, a bierze pod uwagę interes obcych, to bezprawie." - i po sprawie. kończcie temat.

Thurgon
Thurgon - Superbojownik · 3 miesiące temu
@RotS W Niemczech sędziów nie wybierają politycy. Politycy przyklepują tylko wybory organizacji sędziowskich. I nie potrzebują do tego żadnych specjalnych ustaw, bo po prostu taki jest obyczaj.
O dziwo w UK też wszystko działa bez konstytucji.

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
corwin - Superbojownik · 3 miesiące temu
@Thurgon No, to w zasadzie tak jak u nas - bez konstytucji. Kwestią sporną jest tylko to, czy działa

--
Niektórzy miłośnicy najlepszego narodu na świecie zupełnie przypadkiem są pzprowskimi synalkami, którzy się na Polsce w latach 90 uwłaszczyli - co sami przyznali.

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · 3 miesiące temu
Jak Belgowie potrzebowali ominąć decyzję środowiskową w sprawie elektrowni atomowych, to obeszli. PiSopaci są niekompetentnymi zjebami bezsprzecznie, ale wyrok (a właściwie środki zapobiegawcze) wydane jednoosobowo, bez możliwości odwołania się, a skutkujące wyjęciem 5% produkcji prądu i likwidacją trudnej do oszacowania liczby miejsc pracy (i nie tylko w samej kopalni czy elektrowni), to chuj nie praworządność. Podwójne standardy śmierdzą na całą Europę. Ale fakt, nasze patafiany po prostu nie potrafią w biurokrację. Tupanie nóżką i rozdzieranie szat gówno pomaga.
PS. pisiory dużo pierdolili o Targowicy, a sami zachowują się jak jurgieltnicy, czy zbałamucona szlachta kliencka
Ostatnio edytowany: 2023-06-07 16:16:02

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · 3 miesiące temu
PPS. https://www.outlookindia.com/international/german-police-detain-climate-activist-greta-thunberg-amid-coal-mine-protest-photos-254572

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda

Yoop
Yoop - Superbojownik · 3 miesiące temu
Kancelaria premiera kraju pisze o wyroku sądu:
Ten wyrok na #Turów jest szkodliwy, krzywdzący i działający na niekorzyść Polaków. Jest to wyrok bezprawny

Mówimy tu o premierze rządu, który rządzi od 8 lat, tyle też czasu ma pod swoja pieczą wymiar sprawiedliwości, który to wymiar sprawiedliwości sami zmienili (do tego stopnia, że demokratyczne kraje i instytucje nie uznają go już za niezależny). I ten premier, który ma bardzo głęboko w dupie fundamenty demokracji w postaci trójpodziału władzy, wprost mówi co jest prawem, a co nie jest. Bo oto on, Morawiecki, pomazany przez prezesa, nie będzie się oglądał na jakieś tam sądy. Sądy są po to, żeby prześladować opozycję, a nie po to, żeby ON CZYLI WŁADZA, oglądał się na jakieś tam wyroki

"wyrok, który nie bierze pod uwagę interesów Polaków, ale obcych, to jest bezprawie" - To nic, że jesteśmy członkiem UE, to nic że podpisaliśmy traktaty. Moralność żywcem wyjęta z "Samych swoich", czyli "Prawo prawem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie"
Nie będziemy spatrzyć, na podpisane umowy, na trybunały, bo sprawiedliwe jest to co rząd uważa za sprawiedliwe. W tym przypadku chodzi rzekomo o dobro Polsk ale nie oszukujmy się. Wyroków było już wiele i wiemy, że chodzi właśnie o dobro rządzącej kasty, "której się po prostu należy", obrzydliwego raka żerującego na polskim organizmie, jakim jest obecny rząd.

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · 3 miesiące temu
@Yoop nie ukrywajmy, nasza kasta różni się od europejskiej kasty mocą sprawczą i tyle
nie uczciwością, nie standardami (LexLux czy ostatnie zatrzymania Kalli i tego drugiego, zamieszanie przy TTIP i komentarz kobitki że ona nie odpowiada przed wyborcami pięknie pokazują, jaka to sitwa, a to tylko te jawne sprawy, które stały się zbyt głośne), tylko koniunkturą polityczną
niestety na tym sentymencie ten skądinąd beznadziejny rząd utrzymuje się u władzy, a popłuczyny po poprzednim nie są w stanie jej odzyskać, bo nie ma większej furii niż zemsta wzgardzonej kobiety, z wyjątkiem zawiedzionego wyborcy

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda

Yoop
Yoop - Superbojownik · 3 miesiące temu
@Krzychpl "a u was biją murzynów"

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · 3 miesiące temu
@Yoop no jeszcze powiedz że USA lat 60tych XX w. to cud miód orzeszki ;)
ja nie mowię że nasze wspaniałe, tylko że kazdy w swoją stronę ciągnie, nasi mają krotkie rączki to chuja uciagną, tamci trzesą kontynentem (na chwilę obecną) ale też im się piedestał zaczyna chwiać
zyjemy w "ciekawych" czasach

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
mbardos - Superbojownik · 3 miesiące temu
@masakitt
Przypomnijmy sobie jeszcze, do jakiej partii należą osoby głoszące tego typu stwierdzenia.
Uwaga, czytamy ze zrozumieniem, a nie odruchowo:
Prawo i Sprawiedliwość.
Właśnie tak. Prawo. Sprawiedliwość.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Tłumaczę i objaśniam (trochę w świetle sprawy Turowa, trochę w sprawie komisji antytuskowej):
Sąd administracyjny nie sprawdza, czy kopalnia truje czy nie truje. Sąd administracyjny nie będzie sprawdzać, czy tusk był/jest pod wpływem czy nie jest.
Sąd administracyjny sprawdza, czy decyzja została wydana zgodnie z prawem, np.: czy wszystkie strony były powiadomione, czy w odpowiednim terminie, czy w decyzji powołano się na odpowiednie przepisy, czy były wszystkie wymagane załączniki itp, itd. bzdury.
Więc jeśli ktoś z Turowa dał dupy z papierami albo ktoś na siłę wydał jakąś decyzję której nie miał prawa wydać, to nic dziwnego, że sąd ją upieprzył. I pretensje nie do sądu proszę, są inne, właściwsze kierunki.
I jak napisano powyżej są dwa wyjścia:
1. (bezwzględnie) Stosować się do istniejącego prawa.
2. Zmienić prawo (a następnie bezwzględnie się do niego stosować).
Pierdolenie o niestosowaniu się do wyroków sądów - bez różnicy z jakiego powodu - jest podkopywaniem podstaw państwa, i za nawoływanie do czegoś takiego powinna być surowa kara, a dla polityka jeszcze surowsza. A dla polityka który (co wykazano nie raz) kłamie jak z nut- jeszcze surowsza.
A dla "umnych" inaczej, co kojarzą przestrzeganie prawa z jedną partią, życzę z całego serca, żeby trafili na konwój z premierem i zostali niesłusznie oskarżeni o spowodowanie wypadku. Wtedy zmieni się zapatrywanie na konieczność sprawnego działania niezależnych sądów.
A dla tych, co twierdzą, że prawdopodobieństwo kolizji z samochodem SOPu jest znikome podam kolejny przykład: konflikt z aparatczykiem lokalnej "waadzy" - sąsiadem, który owinie sąd wokół palca (sam albo z pomocą wyżej postawionych kolegów). I co ci da, żeś niewinny, że prawo po twojej stronie? A sąsiadów - zwolenników jedynej słusznej partii to niestety każdy ma.

miss_cappuccino
@hulaszczytrybzycia sąsiedzi na sąsiedniej ulicy ponaklejali naklejki na płot i drzwi "strefa wolna od lgbt" Ostatnio ich nie widziałam, może pościągali jak w okolicy zamieszkało sporo Ukraińców i mózgi im się polasowały, bo nie wiedzieli na co bardziej narzekać. Albo brakowałoby im miejsca na płocie.

--
.../Edytowanie postów jest dla mięczaków!

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
wisz-nu - Superbojownik · 3 miesiące temu
qracajax na chwile do poczatku:

"ta jedna kopalnia zagraża środowisku, a 10 innych i większych znajdujących się w Czechach i Niemczech - oczywiście nie"

@RotS a jesteś pewien, że warunki geologiczno-hydrologiczne kopalni w Czechach czy Niemczech są takie same jak w Turowie? Bo może naprawdę ta nasza kopalnia jest bardziej szkodliwa niż pozostałe?

--
Wszelkie prawa zastrzeżone. Czytanie niniejszego tekstu bez pisemnej zgody surowo wzbronione.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Podsumowując:
- sąd wydaje wyrok w oparciu o obowiazujace prawo.
- sąd polski nie patrzy na to co robią sądy za granicą.
- partia ze słowem Prawo w nazwie (oraz jej zwolennicy) nie zna się na prawie, czego dowodzą regularnie, z uporem i na razie bez nadziei na poprawienie się.

Specjalnie do @RotS:
Masz problem z rządem (bo nie zadbał o interesy Polski). Twoja wypowiedź powinna być zatem tam skierowana.
Ostatnio edytowany: 2023-06-08 15:58:36

acecorp
acecorp - Superbojownik · 3 miesiące temu
@Krzychpl

"...ale wyrok (a właściwie środki zapobiegawcze) wydane jednoosobowo, bez możliwości odwołania się, a skutkujące wyjęciem 5% produkcji prądu i likwidacją trudnej do oszacowania liczby miejsc pracy (i nie tylko w samej kopalni czy elektrowni), to chuj nie praworządność..."

A to nie bylo tak, ze czesi sie do nas dobijali kilka miesiecy a my zlewalismy sprawe, potem sie poskarzyli a my wciaz zlewalismy sprawe a nawet jak wydali ten wyrok to wciaz zlewamy sprawe?

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · 3 miesiące temu
@acecorp było i nie mają prawie nic na obronę oprócz tego że powtarzali ze jak ustąpią to będzie eskalacja roszczeń i wykrakali
Czesi i TSUE tez poszli na rympał, a podobno niepraworządności niepraworządnością nie należy zwalczać

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda

acecorp
acecorp - Superbojownik · 3 miesiące temu
@Krzychpl

Nie chce i sie szukac, ale z tego co kojarze to nie szli na rympal wlasnie, tylko dawali czas na wytlumaczenie sie i obrone.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
wisz-nu - Superbojownik · 3 miesiące temu
@Krzychpl nie "wykrakali" a "sami do tego doprowadzili". Przecież to samospełniające się przepowiednia.

To mniej więcej tak, jakby mówili, że nie zatrzymają się do policyjnej kontroli, bo bedzie aresztowanie i eskalacja.
A potem wielkie zdziwienie, że jak zmusili policję do pościgu, to nie tylko aresztowali, ale była rozprawa sądowa, zasądzona kara, samochod na policyjnym parkingu, itp. A w międzyczasie 10 innych spokojnie po tej samej drodze przejechało z przekroczeniem prędkości niezauważonych...

No prorocy, kurwa ich mać...
Ostatnio edytowany: 2023-06-09 05:21:43

--
Wszelkie prawa zastrzeżone. Czytanie niniejszego tekstu bez pisemnej zgody surowo wzbronione.
Forum > Hyde Park V > A już było tak dobrze... Ale "wolne sądy" nie pozwolą rozpędzić s…
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj