Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Czy Rosja upadnie?
Jednooki
Jednooki - Superbojownik · 4 miesiące temu
https://www.youtube.com/watch?v=jNsN9Vw62mQ

Jaki procent światowego PKB posiada obecna Rosja w porównaniu do ZSSR w '45?
A może Chiny wjadą na białym koniu, kupią gaz i ropę i uratuję mateczke rassije?
Analiza daleko idąca ale nie abstrakcyjna.
Można się zastanowić: czy USA nie chce albo wykończyć Rosji, albo przeciągnąć jej na swoją stronę przed przystąpieniem do rozprawy z ChRL.

PS. Nie mogę się doczekać rosyjskich trolli pk. "To nie tak! Rosja jest potężna! Musimy zawrzeć sojusz z tonącym okrę... z Panem Putinem" ;D

ser_visant
Nie (a czy Korea Północna upadła?)

P.S.Następne pytanie poproszę.

--
Wioskowy głupek

Jez_z_lasu
nie oglądałem, potem oglądnę, strzelam w ciemno:
- przetrwa, ludzie tam są niezniszczalni, dostaną kolejną szansę na kilkadziesiąt lat żeby dorosnąć
- potrzebna jest jako bufor przed Chinami, po nauczeniu się, że od Europy odbije się jak piłka, a Chińczycy są bardziej mientcy, a jednocześnie zaborczy (jak budyń)
- strzelam, że % udział PKB Rosji w świecie zmniejszył się od 3 do 5krotnie od 1945

ciekawe jak poszedł test

--
Dying has never frightened me. But there are few things I fear.

Thurgon
Thurgon - Superbojownik · 4 miesiące temu
@Jez_z_lasu Wręcz odwrotnie. To Chiny potrzebują Rosji. Brak wroga w Europie oznacza przerzucenie całych sił przez USA na pacyfik i pełne na nim skupienie.

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa

happy
happy - Wredziocha · 4 miesiące temu
nie upadnie

--
Skoro Martwi się nie żywią to po co Żywi się martwią?

Maciej1988
A czy rosja kiedykolwiek powstała? Była, jest i będzie w dupie. Istnieje tylko dzięki posiadaniu broni jądrowej, którą zresztą też pod3,14erdoliła.

Proponuję eksperyment myślowy: gdzie byłaby rosja, gdyby nie istniał Zachód i nie byłoby skąd kraść?
Ostatnio edytowany: 2022-03-28 21:55:47

--
Bób
Koper
Włoszczyzna

Jez_z_lasu
zjazd Rosji zaczął się w momencie wynalezienia komunizmu. nie musi to być przyczyna, nie musi tu być nawet korelacji. ale jeśli jest to coś w tym momencie sprawiło, że zaczęli padać, lub okazali się nieodporni na wojny, lub reszta świata stała się brutalniejsza w nowy skuteczniejszy sposób


--
Dying has never frightened me. But there are few things I fear.

acidrain84pl
@Jez_z_lasu

Jeśli dobrze pamiętam, to Rosja radziecka miała bardzo luźne podejście do ekonomii, nawet próbowali własną wynaleźć, jak to w starym żarcie: koń już prawie się od jedzenia odzwyczaił, ale padł z głodu.
A dziadzia Wołodia próbuje tego trupa wskrzeszać.

zmechu
zmechu - Superbojownik · 4 miesiące temu
Rosja to kolos na glinianych nogach. Na glinianych, ale zawsze kolos. I w najgorszym razie będzie - tak jak ktoś już wspominał - jak w Korei. Ludziom będzie biednie, zimno i prymitywnie, ale a) będą przekonani że tak ma być, b) i tak im jest lepiej niż tym np. "gejowskim banderowskim nacjonalistycznym nazistom z Ukrainy", c) w razie problemów to będzie winny "zgniły kapitalistyczny zachód".

Rosja jest duża i bez problemów sama się wyżywi. Ma dużo ludzi więc potęgą będzie "ilość jest jakością". Za góra 10 lat ludzie zapomną co to jest McDonald, że jest Spotify, że jest coś więcej niż jeden kanał TV. I Znów będą żyli w głębokim przekonaniu że są najlepsi, najwięksi a zbiory żyta są większe niż w Mandżurii...

Wojna pokazała, że Rosja w dalszym ciągu mentalnie jest w latach '50, gdzie ludzie chodzą w walonkach, na obiad mają kopę kartofli a nagrodą za posłuszeństwo jest brak kary. Gdzie życie jednostki jest nic nie warte, a jak przewodniczący mówi że czarne jest białe, to znaczy że jest białe. A jeżeli fakty są inne, to tym gorzej dla faktów.

acidrain84pl
@zmechu Śmiem się nie zgodzić, niektórzy Rosjanie już posmakowali zachodu. I będzie im tego smaku brakowało. A pewnych rzeczy nawet najlepsza propaganda nie uciszy - znowu wrogiem będzie ten zgniły Zachód, a marzeniem (niestety niedoścignionym, przez ambicje jednego dziada) wielu będzie zgnić razem z nim.

zmechu
zmechu - Superbojownik · 4 miesiące temu
@acidrain84pl dlatego pisałem o tych 10 latach. Akurat tyle czasu aby zniknęły wszystkie MC i ludzie pozapominali jak kiedyś było.

A propaganda w Rosji nie uciszy? Toż to w Polsce już nikt nie mówi o wyborach kopertowych, o aferach z respiratorami, o ośmiorniczkach, Smoleńsku, Strajkach Kobiet, a to było raptem rok temu. I to w kraju gdzie mamy dostęp do mediów, internetu i prasy zagranicznej. W stosunku ro Rosji to nasza propaganda to jakaś popierdółka

Edit: OK, Smoleńsk zaraz będzie: Prezes wymlaska ogólne przemówienie o niczym, wyciągną Maciarewicza, w TVP pojawi się 15 minut o miesięcznicy a pojutrze będzie się już rozmawiało o cenie marchewek w skupie.
Ostatnio edytowany: 2022-03-29 09:39:42

Jez_z_lasu
@acidrain84pl komunizm w Rosji i jego ekonomia to być może była puszka pandory specjalnie podesłania przez zachód żeby zahamować ich rozwój, który jak widać na wykresie zaczął się rozpędzać w carskiej Rosji lub pomysł popierdolonych i zjebanych intelektualistów, którzy nie mieli pojęcia o nauce, pracy systemów w ekosystemie czy szeroko zakrojonej implementacji w naturze opracowanych w labie lub garażu prototypów. Zbiasowanych własną nieomylnością. Bo nie oszukujemy się, rewolucji w carskiej Rosji nie przeprowadził lud. Lud został wykorzystany, a potem wykrwawiony żeby ktoś mógł się pobawić w marzenia i prototypy od razu w wielkiej skali.
Póki co kwintesencją rozwoju jest dla mnie Europa, która rozwinęła się na trzech odrębnych filarach - greckiej filozofii, która wyewoluowała w współczesną naukę, rzymskim prawodawstwie i chrześcijańskiej wspólnocie wartości, która usunęła mistycyzm z przyrody. Jak trzy filary zaczyna się mieszać lub któryś usuwać to jest chwiejnie.
Ostatnio edytowany: 2022-03-29 10:04:37

--
Dying has never frightened me. But there are few things I fear.

szatkus
szatkus - Superbojownik · 4 miesiące temu
:jez_z_lasu według tego wykresu komunizm w Rosji wynaleziono po śmierci Stalina

--

Jez_z_lasu
@szatkus
oj... A który układ w przyrodzie/realu odpowiada na impuls natychmiastowo? Zwłaszcza jeśli impuls nie jest skokowy lecz narasta wzdłuż osi czasu?
#bezwladnosc_ukladu
Jak zrobisz dziurę w kadłubie rozpędzającego się okrętu to jeszcze chwilę będzie przyspieszał zanim nie nabierze dużo wody lub nie zaleje maszynowni.

--
Dying has never frightened me. But there are few things I fear.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
pietrzj - Superbojownik · 4 miesiące temu
@acidrain84pl Propaganda nie uciszy, ale bolesny zamordyzm już może dać radę. Jak ci zagrożą, że trafisz do łagru, a rodzina nie znajdzie żadnej pracy, to się dwa razy zastanowisz czy protestować

ser_visant
Najgorsze jest to że ONI mogą sobie pozwolić na zagłodzenie (milionów) ludzi.
a "zgniły zachód" długo nie pociągnie bez ichniej ropy i gazu (o metalach nie wspomnę)

--
Wioskowy głupek

salival
salival - Little Princess · 4 miesiące temu
@ser_visant metali to chyba lepiej importować z krajów skandynawskich

--

zmechu
zmechu - Superbojownik · 4 miesiące temu
@pietrzj z lagrami to jest hardcorowo, myślę że można to zrobić finezyjniej i w białych rękawiczkach. Przykład - działanie naszej Policji w czasie pandemii. Nie trzeba żadnych łagrów - wystarczy wymyślić durny i niezgodny z prawem przepis, a następnie nękać krnąbrne jednostki kontrolą Policji w poniedziałek, ZUS-u we wtorek, Sanepidu w środę, Skarbówki w czwartek a w sobotę ZAIKSu. Piątek wspaniałomyślnie zrobić bez nalotów, żeby nikt nie mówił że złośliwie.

To samo w Rosji -zakaz mówienia o "wojnie", a kto protestuje nawet z pustą kartką tego szybko odcinamy od zdrowej tkanki narodu i kierujemy na rozmowę do pokoju 101.

Mefi357
Mefi357 - Superbojownik · 4 miesiące temu
Uważam, że Rosja upadnie albo nie upadnie.
Jak upadnie to będzie dobrze albo źle dla Rosjan i dobrze albo źle dla Zachodu.
Jak nie upadnie to będzie dobrze albo źle dla Rosjan i dobrze albo źle dla Zachodu.
Dziękuję za uwagę.

PS biorę pod uwagę, że mogę się mylić, ale to jest mój punkt widzenia

--
larpujemy już od 20 lat!

sawat
sawat - Superbojownik · 4 miesiące temu
Śledzę od dłuższego czasu Kamil Galeev na Twite'rze (trafiłem na niego przed wojną jako że był ciekawym źródłem faktów historycznych z czasów wczesnego średniowiecza) i gość już na przełomie Styczna/Lutego wieścił prawie nieuchronność inwazji w pełnej skali ze względu politykę Rosji.
Nawet jeśli nie po to aby zdobyć Ukrainę, to po to aby Ukraina stała się upadłym państwem. Rozbitym, zdemoralizowanym nie zdolnym do wstąpienia do jakichkolwiek struktur.
Obecnie stał się wielki orędownikiem upadku Rosji.
W tym co pisze jest wiele sensu (w zasadzie cały dokument jest kompilacją jego myśli) i o ile podoba mi się jego wizja to myślę że jest w tym sporo propagandy ... niestety

Jez_z_lasu
@szatkus
Choć czekaj, czekaj, idąc Twoim tropem i pomijając lub nie bezwładność układu fizycznego to możemy postawić hipotezę, że dopóki Stalin żył i tempo przemiału ciał w "fabryce" było wysokie to ZSRR produkowało zyski i nadążało z konkurencją?
Tak jak Aztekowie?

Co za nieudolne i prostackie korpo
Ostatnio edytowany: 2022-03-29 15:30:59

--
Dying has never frightened me. But there are few things I fear.

Maciej1988
Zaraz wyjdzie, że Zachód podesłał im nawet Złotą Ordę.


--
Bób
Koper
Włoszczyzna

Peppone
@Maciej1988 - Złotą Ordę to niekoniecznie, ale Lenina ciapągiem niemieccy sponsorzy - a i owszem.


--
Pracuj u podstaw. Zaminuj fundamenty systemu. Wszelkie prawa do treści wrzutów zastrzeżone
Nie namawiam do łamania prawa. Namawiam do zmiany konstytucji tak, aby pewne czyny stały się legalne.
No shitlings, no cry!

Maciej1988

I przyszedł Lenin i sam wyrżnął wszystkich dobrych, bezbronnych ruskich, do tego czasu spokojnych, kulturalnych, wysoko rozwiniętych ludzi


Powtarzam: zrujnowana obecnym konfliktem rosja powinna dostać plan marszala, żeby ludziom się poprawiło i żeby nie szukali sposobu na rozwiązanie kryzysu w roz3,14erdalaniu wszystkiego dookoła

Poważnie uważam, że nikt tak nie cofnie rosji w rozwoju, jak sami ruscy, wystarczy ich wyizolować. Appeasement już był.
Ostatnio edytowany: 2022-03-29 19:09:04

--
Bób
Koper
Włoszczyzna

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
r4e - Superbojownik · 4 miesiące temu
@ser_visant Słabe porównanie. FR składa się z całej masy terytoriów porównywalnych do NK, oddzielnych kulturowo i potencjalnie mocniejszych ekonomicznie.

szatkus
szatkus - Superbojownik · 4 miesiące temu
:jez_z_lasu ale to Ty wrzuciłeś ten wykres

--

ser_visant
@r4e wrócimy do tematu bliżej końca roku.

I obym się mylił.

--
Wioskowy głupek
Forum > Hyde Park V > Czy Rosja upadnie?
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj