Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > W TVP1 leci sobie propagandowe krzepienie serc
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Another - Superbojownik · 6 miesięcy temu
i różne gwiazdy i gwiazdeczki produkują się wokalnie.
Ale nie tylko. Ważne jest też słowo, zarówno prowadzących, jak i zaproszonych gości.
I zaprosili pana powstańca, majora, który akurat wczoraj skończył 97 lat. Powiem wam jedno - chciałbym w jego wieku mieć taką pamięć, jak on. Idealnie wyrecytował tekst, który mu podsunięto, nawet się nie zająknął. Trochę nieco jednak szwankowała intonacja i nie zauważyłem w jego wypowiedzi nic spontanicznego, rzekłbym nawet, że wypadł niestety tak sztucznie, że plastikowe kwiaty w wazonie na cmentarzu na tym tle wydają się bardzo żywe. Szkoda człowieka, walczył za Ojczyznę, która tak go teraz zeszmaciła i pluje mu w twarz, bo pochwała naszych służb mundurowych i ich zachowania w ustach tego człowieka powoduje ból i zażenowanie.
A co do reszty programu, to nie będę komentował, bo mnie moderatorzy zbanują.

pies_kaflowy
A ten powstaniec to nie Christian Paul przypadkiem?

Dziękuję, do widzenia.

--

skijlen
O nie. Moment. Dajcie mi siąść do lapka

--
46&2

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
RotS - Superbojownik · 6 miesięcy temu
@Another No tak, za to pani Traczyk-Stawska jest tak supernaturalna i spontaniczna

Sorry, ale mediom spod znaku TVN i GW nie udało się przekonać polskiego społeczeństwa do wykreowania obrazu polskich służb strzegących granicy jako morderców w mundurach. Na szczęście, wielu ludzi zionących nienawiścią do PiS, odróżnia PiS od powinności obrony naszych granic. Harce na granicach Sterczewskiego i Jachiry też nie zostały kupione przez polskie społeczeństwo, nawet tę część, która pała dużą niechęcią do PiSu. Historyjki o grzebaniu zmarłych patykami, pływaniu przez 6 dni w lodowatej rzece też nie robią na większości wrażenia bo to są zwykłe bujdy dla idiotów. Także sorry, możesz się użalać nad losem migrantów rzucających kamieniami w polskich żołnierzy i strażników granicznych.

#MuremZaPolskimMundurem*

*) nie dotyczy Straży Miejskiej

PS. O zażenowaniu dupy to jeszcze nie słyszałem
Ostatnio edytowany: 2021-12-05 20:09:08

skijlen
O nie. Nawet nie macie pojęcia jak bardzo nie. Patrzcie na to:

'Organizowany przez Telewizję Polską i Ministerstwo Obrony Narodowej koncert „#Murem za polskim mundurem” odbędzie się 5 grudnia w bazie wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Wystąpią gwiazdy polskie (m.in. Edyta Górniak, Jan Pietrzak, Halina Frąckowiak, Viki Gabor) oraz zagraniczne (m.in. Oceana, Loona, Las Ketchup, No Mercy i Lou Bega)' dla tych

Żeby nie było, że kłamię:

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-koncert-murem-za-polskim-mundurem-transmisja-tvp-kto-wystapi

I teraz tak, ile za te pieniądze można by było zrobić/kupić zupy dla tych ludzi? Zrobili to za darmo? Może. Ile kosztowała organizacja tego gówna? Za nasze pieniądze ofkors. Miałem napisać, że nie wierzę, że można być tak zrytym, ale okazuje się, że rzeczywistość przyspiesza i wyprzedza nawet mój zryty łeb.

Nie chce mi się już, ale zajebać te kurwie, to za mała kara.


--
46&2

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
r4e - Superbojownik · 6 miesięcy temu
Podkradli hashtag z twittera Czekam aż zrobią kolejny koncert #HoldTheLinePoland, tutaj mogli by choć międzynarodowo podbić kilka punktów

ben1edicto
@skijlen z tego linku można wyciągnąć lepsze kwiatki, np:

"W ub.r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 330 mln zł do 3,04 mld zł, a koszty jej działalności zwiększyły się o 120 mln zł do 2,82 mld zł. Wpływy nadawcy z reklam i sponsoringu zmalały o 12 proc. do 740 mln zł, natomiast z abonamentu rtv i zeszłorocznej rekompensaty wyniosły 2,04 mld zł (to 584 mln zł więcej niż w 2019 roku). Spółka osiągnęła 198 mln zł zysku netto."

oraz moim zdaniem ciekawsze

"W pierwszej połowie br. Telewizja Polska osiągnęła ponad 80 mln zł zysku netto przy 1,5 mld zł przychodów. Z reklam i sponsoringu zarabia mniej niż planowała, zwiększyła zatrudnienie, przy czym tylko w swojej centrali."

--

zdechlak
zdechlak - Superbojownik · 6 miesięcy temu
Wiecie co? Wszyscy macie rację.
Ostatnio edytowany: 2021-12-05 21:25:36

--
Interpunkcja to rzecz względna. Przynajmniej dla mnie.

Huculski
Huculski - Superbojownik · 6 miesięcy temu
Prawda jest taka, że i Putin i Łukaszenka i Kaczyński próbowali ugrać swoje na "uchodźcach" z białoruskiej granicy. Kaczyński wśród swojego elektoratu osiągnął zamierzone cele, przy okazji niektórzy opozycyjni politycy skompromitowali się w oczach części społeczeństwa. Na arenie międzynarodowej znów zaliczyliśmy katastrofę wizerunkową łamiąc różne traktaty i zwykłe poczucie humanitaryzmu. Najlepiej wyszedł na tym Putin, a nasi "specjaliści" od przeciwstawiania się wojnie hybrydowej kolejny raz okazali się niekompetentni.
Organizacja tego koncertu, to kolejna propaganda na lokalny użytek.
Czekam tylko kiedy kurs Euro przekroczy 10 złotych, bo może wtedy większość się zmobilizuje, żeby odsunąć tę mafię od koryta...

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
roman566 - Superbojownik · 6 miesięcy temu
@Huculski Ale elektoratowi wysoki kurs euro nie przeszkadza. Wg nich wysokie ceny to wina złodziei prywaciarzy a nie konsekwencji polityki rządu. Rząd w końcu tylko daje, a oni nie wiedzą skąd rząd bierze pieniądze.

brood_k
brood_k - Boski Superbojownik · 6 miesięcy temu
Paweł Lęcki na swoim fb:


Koncert Murem za polskim mundurem w Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego jest wyjątkowo wyrazistym i smutnym symbolem rozkładu naszego kraju. Jest Polską w gorzkiej pigułce, którą ciężko przełknąć, ale spora część Polaków nie tylko przełyka, ale nawet podkreśla walory smakowe.

Zagraniczne gwiazdy znikąd, które chyba tylko w Polsce w tej chwili są gwiazdami, gdyż poza naszym krajem nikt w tej chwili nie wpadłby na pomysł, żeby akurat z takich postaci uczynić głównych bohaterów flagowego koncertu dla uczczenia czegokolwiek. Tak zwana prawa strona Polski często zarzuca tak zwanej lewej, że ma kompleks niższości wobec zachodu.

Czym jest więc udawanie, że na koncercie w Telewizji Polskiej wystąpiły zagraniczne gwiazdy z demobilu, celebryci o przekroczonym terminie ważności? Gdzie podziały się dwa miliardy złotych? Może składano propozycje innym gwiazdom, ale nie chciały wystąpić? A może Jacek Kurski dobrze rozpoznał gust widzów ze swojej strony Polski? Może miliony, które to oglądały, a przynajmniej część z oglądających, naprawdę cieszy się z tego, że In-Grid ładnie mówi po polsku? Co oczywiście nie jest żadnym kompleksem wobec zachodu. Kompleksy ma tylko lewa strona Polski.

Misyjny charakter Telewizji Polskiej od dawna stoi pod wielkim znakiem zapytania i wykrzyknikiem propagandy. Kłamstwa Wiadomości i budowa nowego wspaniałego świata mieszają się z kiczem kultury i miałkością przesłania. Kicz sam w sobie nie jest zły, ale telewizja publiczna powinna również kształtować gusta. Sztuka uczy wrażliwości, otwiera na różnorodność. Estetyka może być pomocna w życiu, nie należy zaniedbywać nauki o pięknie.

Czego uczyła estetyka koncertu ku czci polskiego żołnierza? Raczej go obrażała, choć być może rzeczywiście dla części społeczeństwa taka właśnie cepelia, taki powrót do przeszłości rodem z Kołobrzegu, jest czymś, czego oczekuje od sztukatorów zbiorowej wyobraźni.

To są rzeczy, o których nie wolno mówić, gdyż zostanie się oskarżonym o elitaryzm. Nie wolno powiedzieć, że to, co pokazała Telewizja Polska, obraza uczucia estetyczne, gdyż w ten sposób obrazi się uczucia religijne i narodowe wzmożonych Bogiem, Honorem i Ojczyzną. Czy wszystkich? Trudno powiedzieć, gdyż w Polsce nie da się prowadzić nawet ostrej, ale jednak merytorycznej debaty.

Estetyka jest bliżej etyki niż to się wydaje. Gdy w lesie na granicy polsko-białoruskiej umierają prawdziwi ludzie, Jacek Kurski jest dumny z Las Ketchup. Gdy media podają informację o zmarłej Kurdyjce, Jan Pietrzak śpiewa, żeby Polska była Polską. Gdy nikt tak naprawdę nie wie, jak rozwikłać ogromny problem kryzysu migracyjnego, w telewizorze skacze Captain Jack, a pod sceną stoi Mariusz Błaszczak.

Odklejenie koncertu od rzeczywistości wskazuje na jakiś głęboki kryzys etyczny, który dotyka polską rzeczywistość. Nie tylko w zakresie dramatu na granicy polsko-białoruskiej, ale również w innych sytuacjach. Nadmiarowe zgony, dramaty ochrony zdrowia, rozkład edukacji. W zasadzie Jacek Kurski mógłby zrobić kolejne koncerty, żeby zasłonić rozkład rzeczywistości. Spora część Polaków bawiłaby się świetnie.

Być może właśnie o to chodzi. Karnawał w czasie adwentu ma zawsze przewagę nad postem. Trudno mówi się o sprawach, których nie zaśpiewa Edyta Górniak. Można udawać, pieścić się urojoną wspólnotą, gdy na zewnątrz trwają urojone wojny z IV Rzeszą Jarosława Kaczyńskiego i III światowa Mateusza Morawieckiego z Unią Europejską, a w kraju urojone wojny na wszystkich frontach.

Nie należy szydzić z żołnierzy, nie należy samą dumą zasłaniać realnych problemów, których dumą się nie rozwiąże. Polska XXI wieku przypomina koncert Jacka Kurskiego. Okropny, bez sensu, wzbudzający zażenowanie, a jednocześnie tak wielu lubi melodie, które już raz słyszało.

--
Kwartet ProForma
Sensoria
BKD

zmechu
zmechu - Superbojownik · 6 miesięcy temu
- Jak wesprzeć nasze służby mundurowe na granicy?
- Może wyposażyć w nowoczesny sprzęt?
- Nie
- Może dać podwyżkę?
- Nie
- Może polepszyć warunki służby?
- Nie.
- Może dofinansować szkolenia specjalistyczne?
- Nie.
- Może...
- Nie.
- ...
- ...
- A może zrobić koncert disco-polo, wybić pamiątkową monetę, przemówienia antyszczepionkowców i to poprowadzi prezenter TVP?
- Hmmm... to dla mnie się podoba. Heniu, spędź to jakichś gości, zrobimy show którego nikt nie potrzebuje a którego nikt nie rozumie. A jak nikt nie rozumie, to nikt nie zapyta.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
kosmolot - Superbojowniczka · 6 miesięcy temu
zawsze może być powtórka z rozrywki

Thurgon
Thurgon - Superbojownik · 6 miesięcy temu
@RotS Ja jestem wdzięczny i czekam, aż na Derbach Warszawy pojawi się 30 tysięcy ludzi ze służb Jest tam zwykle 3xtyle groźnych awanturników

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
RotS - Superbojownik · 6 miesięcy temu
@Thurgon No ja też czekam aż Legia spadnie do III ligi

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
cochise - Superbojownik · 6 miesięcy temu
@skijlen ale że Zenka nie ma??
Forum > Hyde Park V > W TVP1 leci sobie propagandowe krzepienie serc
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj