Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał emce2014
Miniaturka MTV
Ciekawe wietnamskie zwyczaje, które mogą zaskoczyć Polaków
Czy jadłeś już ryż? Jak witają się ze sobą Wietnamczycy oraz dlaczego mówią bliskim, że mają brzydkie dzieci?
okejki 25 · komentarze 5 · 2 dni temu
Miniaturka MTV
Hałas – głośny problem!
Żyjemy w bardzo hałaśliwym świecie – jak to na nas wpływa? Jak hałas oddziałuje na dzikie zwierzęta? Jakie dźwięki są dla nas kojące i relaksujące?
okejki 17 · komentarze 3 · 26 dni temu
Miniaturka MTV
Świat pod naszymi stopami
Glebie zawdzięczamy bardzo wiele, jednak jej rola jest często pomijana. Dlaczego gleba jest taka ważna? Jakimi jej zasobami dysponujemy na świecie? Jak gleba może pomóc w przeciwdziałaniu ociepleniu klimatu?
okejki 12 · komentarze 4 · 2 miesiące temu
Miniaturka MTV
Niesamowite iluzje optyczne
W tym odcinku zobaczycie niesamowite iluzje optyczne: kulkę, która zamiast spadać, wspina się na szczyt konstrukcji; zmiennokształtne obiekty, które wyglądają inaczej w odbiciu lustrzanym; oraz okno, które bardzo dziwnie się porusza - zobaczcie koniecznie!
okejki 154 · komentarze 17 · 4 miesiące temu
Miniaturka MTV
e-odpady | Wyrzucamy cenne surowce
W naszych domach, nawet jeżeli nie posiadamy biżuterii, można znaleźć cenne metale! Ile złota, srebra i palladu kryje się w e-sprzętach? Dlaczego tak ważny jest recykling e-odpadów?
okejki 11 · komentarze 2 · 5 miesięcy temu
Miniaturka MTV
Zwolnione tempo przy pomocy AI! #AIDIY
Czy jesteś w stanie wykryć z jaką częstotliwością odświeżania oglądasz film? Przyjrzymy się dziś technikom, za pomocą których tworzy się dodatkowe klatki wideo. Porównamy stare, konwencjonalne metody z najnowszymi programami AI. Zobaczymy jak sztuczna inteligencja poradzi sobie z naszymi ujęciami.
okejki 2 · 11 miesięcy temu
Miniaturka MTV
Otworzyliśmy rodzinną restaurację!
"Z łopoczącym sercem, możemy nareszcie Wam to powiedzieć: otworzyliśmy rodzinną restaurację Spice & You. Chcieliśmy stworzyć miejsce, do którego chce się wracać, w którym można zjeść pyszne, autentyczne wietnamskie jedzenie. Specjalizujemy się w kuchni z południa Wietnamu, więc u nas znajdziecie dużo słońca i ciekawych smaków".
okejki 51 · komentarze 16 · rok temu
Miniaturka MTV
Trzy błędy, które zmieniły bieg historii
Wszyscy czasem popełniamy błędy oraz ponosimy porażki. Niekiedy z naszych błędów mogą również wykluwać się zupełnie oszałamiające efekty. W naszym najnowszym filmie przyjrzymy się historiom, w których ludzkie błędy zmieniły bieg cywilizacji: bałagan zrewolucjonizował medycynę, żabie udka stały się pierwowzorem baterii, które mamy w smartfonach, zaś pewien "największy błąd życia" wy(…)
okejki 113 · komentarze 34 · rok temu
Miniaturka MTV
Wyżywią, ubiorą, wyleczą, dadzą schronienie: KONOPIE
Konopie - w tym filmie odwiedzamy legalną plantację tej rośliny i dowiemy się o nich więcej. Opowiemy Wam o historii konopi na ziemiach polskich i przyjrzymy się ich szerokim zastosowaniom. Niektóre mogą Was mocno zaskoczyć! Będzie również coś przyjemnego dla naszych kubków smakowych, ponieważ spróbujemy potraw z konopi inspirowanych przepisem pana Roberta Makłowicza.
okejki 102 · komentarze 21 · rok temu
Miniaturka MTV
Katastrofa klimatyczna - rozmowa z Panem Marcinem Popkiewiczem
Pan Marcin Popkiewicz o rozległej wiedzy na temat zmian klimatycznych oraz o ogromnej umiejętności do obrazowego tłumaczenia, opowiada czym jest efekt cieplarniany, a czym globalne ocieplenie? Skąd wiemy, że za globalne ocieplenie odpowiadamy my - ludzie? W jaki sposób możemy zadbać o nasza planetę - co mogą zrobić rządy, a co każdy z nas? Jakie kroki powinny zostać podjęte w kraja(…)
okejki 1 · rok temu