Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał emce2014
Miniaturka MTV
Niesamowite iluzje optyczne
W tym odcinku zobaczycie niesamowite iluzje optyczne: kulkę, która zamiast spadać, wspina się na szczyt konstrukcji; zmiennokształtne obiekty, które wyglądają inaczej w odbiciu lustrzanym; oraz okno, które bardzo dziwnie się porusza - zobaczcie koniecznie!
okejki 154 · komentarze 17 · 1 miesiąc temu
Miniaturka MTV
e-odpady | Wyrzucamy cenne surowce
W naszych domach, nawet jeżeli nie posiadamy biżuterii, można znaleźć cenne metale! Ile złota, srebra i palladu kryje się w e-sprzętach? Dlaczego tak ważny jest recykling e-odpadów?
okejki 11 · komentarze 2 · 2 miesiące temu
Miniaturka MTV
Zwolnione tempo przy pomocy AI! #AIDIY
Czy jesteś w stanie wykryć z jaką częstotliwością odświeżania oglądasz film? Przyjrzymy się dziś technikom, za pomocą których tworzy się dodatkowe klatki wideo. Porównamy stare, konwencjonalne metody z najnowszymi programami AI. Zobaczymy jak sztuczna inteligencja poradzi sobie z naszymi ujęciami.
okejki 2 · 8 miesięcy temu
Miniaturka MTV
Otworzyliśmy rodzinną restaurację!
"Z łopoczącym sercem, możemy nareszcie Wam to powiedzieć: otworzyliśmy rodzinną restaurację Spice & You. Chcieliśmy stworzyć miejsce, do którego chce się wracać, w którym można zjeść pyszne, autentyczne wietnamskie jedzenie. Specjalizujemy się w kuchni z południa Wietnamu, więc u nas znajdziecie dużo słońca i ciekawych smaków".
okejki 51 · komentarze 16 · 8 miesięcy temu
Miniaturka MTV
Trzy błędy, które zmieniły bieg historii
Wszyscy czasem popełniamy błędy oraz ponosimy porażki. Niekiedy z naszych błędów mogą również wykluwać się zupełnie oszałamiające efekty. W naszym najnowszym filmie przyjrzymy się historiom, w których ludzkie błędy zmieniły bieg cywilizacji: bałagan zrewolucjonizował medycynę, żabie udka stały się pierwowzorem baterii, które mamy w smartfonach, zaś pewien "największy błąd życia" wy(…)
okejki 113 · komentarze 34 · 9 miesięcy temu
Miniaturka MTV
Wyżywią, ubiorą, wyleczą, dadzą schronienie: KONOPIE
Konopie - w tym filmie odwiedzamy legalną plantację tej rośliny i dowiemy się o nich więcej. Opowiemy Wam o historii konopi na ziemiach polskich i przyjrzymy się ich szerokim zastosowaniom. Niektóre mogą Was mocno zaskoczyć! Będzie również coś przyjemnego dla naszych kubków smakowych, ponieważ spróbujemy potraw z konopi inspirowanych przepisem pana Roberta Makłowicza.
okejki 102 · komentarze 21 · 10 miesięcy temu
Miniaturka MTV
Katastrofa klimatyczna - rozmowa z Panem Marcinem Popkiewiczem
Pan Marcin Popkiewicz o rozległej wiedzy na temat zmian klimatycznych oraz o ogromnej umiejętności do obrazowego tłumaczenia, opowiada czym jest efekt cieplarniany, a czym globalne ocieplenie? Skąd wiemy, że za globalne ocieplenie odpowiadamy my - ludzie? W jaki sposób możemy zadbać o nasza planetę - co mogą zrobić rządy, a co każdy z nas? Jakie kroki powinny zostać podjęte w kraja(…)
okejki 1 · 11 miesięcy temu
Miniaturka MTV
Emce i G.F. Darwin testują jedzenie astronautów
Co jedzą astronauci, w jakiej formie, a co nie może pojawić się na pokładowym menu? W tym odcinku prześledzimy historię kosmicznego jedzenia, a wraz z naszymi zacnymi gośćmi - Jankiem i Markiem - przetestujemy jedzenie kosmonautów.
okejki 62 · komentarze 11 · rok temu
Miniaturka MTV
Super rozdzielczość - możliwości TecoGAN #AIDIY
W tym docinku przyjrzymy się programowi TecoGAN, za pomocą którego można zwiększyć rozdzielczość materiałów wideo.
okejki 181 · komentarze 30 · rok temu
Miniaturka MTV
Obrazowanie smugowe - test szczelności maseczek
Na co dzień jesteśmy dosłownie zanurzeni w powietrzu. Otacza nas chaos poruszających się cząsteczek, które tworzą nurty, wiry opadających i wznoszących się kłębów. Zazwyczaj ten widok znajduje się poza zasięgiem naszego wzroku, ale w tym filmie za pomocą obrazowania smugowego możemy ujrzeć niewidzialne. Zobaczymy, jak zachowuje się powietrze podczas wydychania i kaszlenia oraz spra(…)
okejki 98 · komentarze 75 · rok temu