Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał Rainfarn
Miniaturka MTV
Samobójstwo we współczesnym społeczeństwie
Temat samobójstw nie jest łatwy i na pewno zbyt często bagatelizowany we współczesnym społeczeństwie. Jak o tym rozmawiać i w jaki sposób traktować kwestię zamachów samobójczych?
okejki 1 · rok temu
Miniaturka MTV
Film spotyka sztukę. 10 obrazów, które zainspirowały filmowców
Kino jest stosunkowo młodym medium, ale przez lata przewinęło się wiele filmów, w których reżyserzy inspirowali się malarstwem i słynnymi obrazami wielkich artystów. Przykładów, gdzie film spotyka się ze sztuką nie brakuje. Oto 10 z nich.
okejki 6 · rok temu
Miniaturka MTV
Marmurowy posąg Taco Hemingwaya
Taco Hemingway stał się w ostatnich latach jedną z najważniejszych muzycznych osobistości na polskiej scenie. Duży wpływ miał na to koncept album Marmur, który można uznać za najlepszy w dorobku rapera. Czy mamy do czynienia z jego opus magnum?
rok temu
Miniaturka MTV
Najczęściej parodiowany obraz świata
American Gothic Granta Wooda jest obrazem podatnym na liczne reprodukcje i doczekał się całego mnóstwa przeróbek i parodii. Dlaczego tak jest i po co artyście zamiast drzwi wieczko od trumny?
rok temu
Miniaturka MTV
Jazz w 20 minut
Jazz postrzegany jest dziś w kategoriach muzyki zarezerwowanej dla akademików i osób z wysmakowanym gustem muzycznym. To nie prawda, a przynajmniej nie zawsze tak było.
okejki 1 · rok temu
Miniaturka MTV
Eksperyment z artystą, który tworzył pod wpływem LSD
Narkotyki i sztuka nie od dziś idą ze sobą w parze. Jeden z badaczy postanowił sprawdzić, jak duży wpływ na twórczość artystów może mieć LSD.
okejki 3 · rok temu
Miniaturka MTV
Najdziwniejszy reżyser świata? Nietypowy twórca prosto z Japonii
Takashi Miike jest niezwykłym przedstawicielem męskiego kina z Japonii, którego twórczość zasłynęła w popularnym dyskursie dzięki stosowaniu brutalnych i bardzo nietypowych scen. Czy jest on najdziwniejszym reżyserem na świecie?
okejki 2 · rok temu
Miniaturka MTV
Artysta, który sportretował postępującą chorobę Alzheimera
Artysta z Alzheimerem przez kilka ostatnich lat życia próbował malować swoje portrety. Oto William Utermohlen, malarz, który sportretował własną chorobę.
rok temu
Miniaturka MTV
Seriale, które powinny skończyć się dużo wcześniej
Każdy z nas ma swoje ulubione seriale, ale niekiedy miłość ta wystawiana jest na próbę. Twórcy ciągną swoje historie za uszy i zamiast ze sceny zejść niepokonanym, kończą w złych momentach pozostawiając gorycz i niesmak. Oto seriale, które trwały zdecydowanie za długo.
rok temu
Miniaturka MTV
RAFAŁ Brzozowski Eurowizji raczej nie podbije
RAFAŁ - The Ride będzie nas reprezentować na kolejnym konkursie piosenki Eurowizja. Czy jest się czym pochwalić na europejskich salonach? Reakcja na utwór Rafała Brzozowskiego.
rok temu