< > wszystkie blogi

Z liściem na głowie

Co mnie wnerwia, co mnie podnieca (głównie wnerwia)

Efekt motyla zabrał mi słomki

14 October 2022
Mówią, że świat jest mały.
Tak sie mówi jak wpadniesz na znajomego na drugim końcu kraju lub kupisz na lokalnym straganie pomelo z Sumatry.
Mnie naprawde zadziwiają powiązania i zależności pomiędzy skrajnie odległymi miejscami lub ludźmi. Efekt motyla dopada nas codziennie.

Jakiś chinczyk zjada nietoperza przez co cały swiat musi zostać w domu na rok i stać w kolejce po srajtaśme.W Indiach wywala się śmieci prosto do rzeki a przez to ja nie moge wypić szejka bo papierowe słomki wytrzymują pierwsze 10s i się rozpadają.

File:Dump Truck Dumping Toxic Medical Waste.pngWstąpiłem ostatnio do małego, zapomnianego sklepu wielobranżowego. Znalazłem tam plastikowe słomki, których właściciel jeszcze nie wyrzucił, a żadna obrończyni natury w fioletowych włosach nie zgłosiła tego na policję, greenpece czy do Jaworowicz (nie wiem gdzie sie składa donosy).
Przyznaje się! Tak, kupilem zapas na 4 lata i jestem z tego dumny!

Fajnie jest dbać o naturę i segregować smieci ale jak moje zbieranie deszczówki i mycie słoików do recyclingu ma się do wielkiej wyspy plastiku unoszącej się na pacyfiku. Dlaczego zamiast zabraniać jednorazowych opakowań nie zrobimy czegoś z gospodarką odpadami w najbiedniejszych krajach gdzie ludzie mają w dupie ekologie.
Dobrze, że straż miejska lata dronami żeby sprawdzić czy twój sąsiad nie pali w piecu butami ale do diabła jak wyszkolonym kulsonem trzeba być żeby wykryć nielegalne skladowisko śmieci zanim urośnie do rozmiarów Zgierza i samo sie podpali? Łatwiej jest wlepić mandat staruszce na wsi, której nie stać na piec na ekogroszek czy inne wynalazki.
Chuj mnie strzela kiedy ja, jadąc na ryby używam szarego mydła i biodegradowalnych chusteczek żeby umyć ręce a na odrze 500 firm ma zezwolenie na "legalne" wylewanie scieków prosto do rzeki!!! Każdy urzędas, który podpisał zgodę na zrzut ścieków i zwożenie do Polski śmieci z całej Europy pownnien być z miejsca zwolniony i skazany na sprzątanie miasta z tabliczką na szyi mowiącą na co pozwolił.

W unii europejskiej żyje 450 milionów ludzi. W tym jakies 150 milionów idiotów. (dane GUS ;-) I co z tego, że każdy kto nie jest amebą z IQ na poziomie numeru buta jest świadomy i dba o otaczający go świat skoro w Indiach jest prawie 1.5 miliarda a w tym 900 milionów ludzi żyjących z dnia na dzień. Czy naprawde komuś wydaje się, że będą segregować smieci żeby biedne misie polarne miały gdzie żyć a Greta Thunberg przestała sie gniewać i wróciła do szkoły?

Wiecie kiedy bedzie dobrze?
Dobrze bedzie dopiero wtedy kiedy ktoś wymyśli jak zmienić śmieci w coś pożytecznego np. alkohol.
Gwarantuję, że pierwszy kto zrobi bimber z plastiku dostanie Nagrode Nobla i honorowe obywatelstwo Białegostoku. A Łódź z setkami miłośników takiego recyklingu zostanie najczystrzym miastem.

Mój ślad węglowy wzrósł przez te słomki wiec postanowiłem, że przerzucam się na szary papier toaletowy z makulatury.
Troche szorstki ale prawdziwi ekolodzy żyją z bólem dupy.

 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Autor
O blogu
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi