< > wszystkie blogi

Smaczne i pożywne produkty dla każdego?

24 February 2022
Dieta to jedna z ważniejszych kwestii w naszym życiu. Nie bez powodu coraz częściej kontaktujemy się z dietetykami, którzy oferują nam najróżniejsze plany żywieniowe. Do tego jeszcze będzie dochodzić oczywiście aktywność ruchowa. Sport w połączeniu ze zdrowymi artykułami spożywczymi to po prostu jedno z ważniejszych zagadnień, również oczywiście w przypadku najmłodszych. Warto pomyśleć, aby wyrabiać te najzdrowsze i najlepsze nawyki już od najwcześniejszych lat. Okazuje się też, że wcale nie trzeba rezygnować ze słodkości, aby zapewnić sobie jednocześnie bardzo zdrowe żywienie.

Dlaczego Nutella jest tak ceniona przez dietetyków?

Jako rodzic albo opiekun na pewno bardzo dużą uwagę zwracasz na to, co będzie konsumować dziecko. Wszyscy też oczywiście doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że maluchy uwielbiają wszelkie słodkie produkty spożywcze. Staramy się więc, jak możemy, aby eliminować cukierki i czekoladki, ale oczywiście nie do końca jest to możliwe. Z drugiej strony przecież istnieją produkty, które będą uwielbiane przez dzieci, a jednocześnie nie są szkodliwe. Zawierają wartości odżywcze i minerały. Przykładem będzie Nutella z https://www.ferrero.pl/NUTELLA, która jest bardzo popularna na całym świecie od wielu lat. Co zapewnia tak dużą powszechność wykorzystania jej w każdej kuchni świata? Przede wszystkim chodzi tu o unikalną recepturę, która składa się z bardzo dokładnie wyselekcjonowanych składników. Nie bez powodu więc już od 50-tych lat krem ten jest uwielbiany przez starszych i młodszych jako perfekcyjny dodatek do pieczywa.

Z czego konkretnie składa się Nutella?

Wiele osób naturalnie wciąż będzie się zastanawiać nad tym, co rzeczywiście znajduje się w składzie takich produktów. Przed kupnem artykułów spożywczych oczywiście zawsze należy spojrzeć na skład, aby się upewnić, że kupujemy coś dobrego. W przypadku Nutelli tak właśnie będzie, bo mamy tu orzechy laskowe, mleko, kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu no i oczywiście olej palmowy i cukier. Pamiętajmy też o tym, że nie ma tu tłuszczów utwardzonych i nie występują konserwanty oraz barwniki.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi