< > wszystkie blogi

Ciekawostki psychologiczne

Psychologia, czyli co tak na prawdę kieruje naszym zyciem?

Problem z kontrolowaniem emocji

5 August 2020
Jeżeli czujesz, że nie zawsze panujesz nad swoimi emocjami, to być może będzie potrzebna Ci terapia u psychologa. Nie ma w tym nic wstydliwego. Człowiek w ciągu życia spotyka się z wieloma rzeczami i to wpływa na psychikę czy tego chcemy, czy też nie. Możemy udawać, że wszystko jest w porządku, albo poprosić o pomoc specjalisty.Niestabilność emocjonalna

W dzisiejszych czasach problem z kontrolowaniem emocji wcale nie jest odosobnionym zjawiskiem. Wielu ludzi nie potrafi opanować się w określonych sytuacjach. Do tego dochodzi częsta zmiana nastroju. To wszystko nie jest łatwe zarówno dla osoby, której problem dotyczy, jak i jej bliskich. To zazwyczaj bliskie osoby jako pierwsze zauważają, że coś jest nie tak. Jednak nie zawsze potrafią odpowiednio pomóc i niestety czasami przyczyniają się do większych problemów emocjonalnych.

Zrozumienie swojego problemu

Skorzystanie z wizyt u psychologa pomoże nam zrozumieć swoje zachowanie. Dzięki temu będzie nam też łatwiej panować nad emocjami i jednocześnie nasze stosunki z ludźmi będą lepsze. Nie bójmy się mówić o swoich uczuciach. Czasami trzeba wyrzucić z siebie cały gniew, ból, a nawet rozpłakać się. Nie ma naprawdę nic w tym wstydliwego. Jesteśmy przecież tylko ludźmi i mamy prawo do emocji. Jednak nie mogą one kontrolować naszym życiem. Jeśli widzimy, że właśnie tak się dzieje, to najwyższa pora na podjęcie terapii. Sami zazwyczaj sobie z tym nie poradzimy, ponieważ przeważnie nie zauważamy źródła problemu. Musimy najpierw do niego dotrzeć, żeby zacząć uczyć się panować nad emocjami. Oczywiście nie nauczymy się tego z dnia na dzień, ale z całą pewnością szybko zauważymy, że nasze życie stanie się łatwiejsze. Zwrócimy też uwagę na to, że jesteśmy bardziej szczęśliwi i nasz nastrój nie zmienia się tak często. Warto więc udać się na kilka wizyt do psychologa, żeby być szczęśliwym.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi