< > wszystkie blogi

DZNMS

Damski Znów Nie Może Zasnąć

Szarik

12 November 2020
Szarik. Kultowa postać (a czasem poleżeć) z serialu "Czterej pancerni i pies". Prawie obowiązkowe obecnie imię dla dowolnego owczarka niemieckiego, o podium walczyć może ewentualnie z Rexem.
Słowo "szarik" pochodzi z języka rosyjskiego - oznacza kulkę lub balon. Jednocześnie - podobnie jak w przypadku polskiego Burka - w Rosji nazywano tak dowolnego, pałętającego się po podwórku psa.
Ale języki słowniańskie językami słowiańskimi, sprawdźmy co u naszych kolegów, co to do tańca i do różańca są.
U Węgrów "szarik" (czyt."sarik") oznacza "srać". Samo słowo doskonale opisuje jedną z czynności, której każdy pies się oddaje, jednakże mam wrażenie, że nasi bracia mogliby być nieco zmieszani na widok imienia psa.

 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Autor
O blogu
  • DZNMS (czyt. De-Zet-eN-eM-eS) to zestawienie kocopołów powstałych sam jeden Bóg raczy wiedzieć dlaczego. Zauważę czasem w internetach jakiś obrazek albo znajdę film na youtube'ie, Morfeusz zamiast przyjąć w swoje objęcia wypnie się na mnie i z braku laku staram się zapełnić czas, w którym jest noc, uczciwi ludzie już śpią, więc nie mam pojęcia co robisz na ulicy. Na blogu tym będą obrazki, czasem filmiki, będzie tekst, będę też ja i to całkiem sporo. A jeśli już dotarłeś/aś do tego miejsca, to muszę przyznać, że opis ten powstał głównie dlatego, że chciałbym się w końcu dowiedzieć jakie możliwości edytowania tekstu mają blogi na JM. Jeśli wsiąkniesz na dłużej to bardzo mi miło, ale na Twoim miejscu nie spodziewałbym się wodotrysków.
  • Informuj mnie o nowościach na blogu
  • RSS blogu damski666
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi